SSL VPN

VPN (Virtual Private Network), internet vb. halka açık, dolayısıyla güvensiz ağ altyapıları kullanılarak yapılan güvenli ve kullanıma özel bir sanal/mantıksal ağdır.  VPN kullanımı sayesinde, uzak nokta ve/veya kullanıcıların kıymetli veriye güvenli ve yetkili bir şekilde erişimi sağlanır.

VPN teknolojisinin kullanıldığı iki ana yöntem vardır;

 • Uzak ofisler arası (site-to-site VPN)
  Çoğunlukla ayrı coğrafi yerlerdeki noktalarda, birden fazla sistemi barındıran ağların güvenli bir şekilde ve aynı mantıksal ağdaymış gibi birbirlerine bağlanması için kullanılır.
 • Uzak erişim için (remote access VPN)
  Coğrafi yerleri sabit olmayan tekil kullanıcı ve/veya sistemlerin merkezi ağa hem şifrelenmiş hemde kimlik doğrulamaları yapılmış bir şekilde bağlanmaları için kullanılır.

Eskiden frame-relay vb. yöntemler kullanılarak oluşturulabilen bu amaca özel ağlar IP teknolojisi ve bant genişliklerinin gelişmesi sayesinde güvenli bir altyapı için hem daha kolay elde edilebilir hemde kullanımı şart bir teknoloji haline gelmişlerdir.

  Biz Kimiz ?

  Bilgi Koruma Merkezi, Ağ, Web ve Bilgi güvenliği alanıda çalışmalarını yürüten bir şirket olarak 2010 yılında Ankara’da kurulmuştur. Bilişim alanında pek çok ilki hayata geçirmiş olan Bilgi Koruma Merkezi ekibinin güvenlik sektöründeki deneyimleri uzun yıllara dayanmaktadır.

  İletişim
  Atatürk Bulvarı Şanlı İş Hanı Kızılay - Çankaya / ANKARA
  0850 840 24 14