Veri Sızıntısı Önleme Sistemleri

Veri sızıntısı önleme; kurum ve kuruluşlar için önem taşıyan değerli verileri bilgisayar korsanları veya kötü niyetli kullanıcıların eline geçmesini engellemek üzere tasarlanan teknolojinin ismidir.

Verinin saklandığı ortamlarda (dosya sunucusu gibi), iletildiği ortamlarda (e-mail, instant messenger, ftp gibi) ve kullanıldığı ortamlarda (kullanıcı bilgisayarları, USB Flash bellekler gibi) saptanması, izlenmesi ve verinin korunması sağlanır. Veriyi tespit etmek ve korumak için çeşitli “deep content analysis” teknikleri kullanılır.

Network DLP çözümleri, ağ üzerinde iletilen gizli bilginin korunması amacıyla geliştirilmiştir. Bu kapsamda, e-mail, ftp ve/veya anlık mesaj ile ağ üzerinden gönderilmeye çalışılan gizli bilgiyi korumak amaçlanır. EndPoint DLP çözümleri ise bilginin son kullanıcı bilgisayarları, USB Flash bellekler gibi kaynaklardan sızmasını önlemek amacıyla geliştirilmiştir.

Bilgi Koruma, DLP konusunda;

 • Websense® veri kaybını önleme (DLP)
 • kontrol noktası
 • McAfee Host Veri Kaybını Önleme
 • Trend Micro Veri Kaybını Önleme

ürünleri ile çözüm sunmaktadır.

  Biz Kimiz ?

  Bilgi Koruma Merkezi, Ağ, Web ve Bilgi güvenliği alanıda çalışmalarını yürüten bir şirket olarak 2010 yılında Ankara’da kurulmuştur. Bilişim alanında pek çok ilki hayata geçirmiş olan Bilgi Koruma Merkezi ekibinin güvenlik sektöründeki deneyimleri uzun yıllara dayanmaktadır.

  İletişim
  Atatürk Bulvarı Şanlı İş Hanı Kızılay - Çankaya / ANKARA
  0850 840 24 14